Tábor Samuel – Extremisti, Skitlees, Brutálne (R)Užovky a Megamozgy + foto

Po telefonáte od Martinky, či by som nemohla prísť pomôcť na tábor, som dostala chrobáka do hlavy, uvedomujúc si svoje limity, som nakoniec povedala prídem :O), so slovami: Bože veď ty ma poznáš a vieš čo dokážem a čo nie, použi si ma veď ty hľadáš ochotných a robíš ich schopnými,a tak som vykročila do toho. A hneď začala cesta plná zázrakov počnúc tým, že som mala odvoz a dovoz až na miesto (ďakujem rodine Vlčákovým). 3.júla 2011, nedeľa to začalo. Veľká revolúcia: Tábor Samuel, kt. nenápadne, ale s veľkou silou zasiahol do života všetkých zúčastnených vrátane mňa:O). V nedeľu podvečer postupne prichádzali rodičia s deťmi, potom mal Vladko sv. omšu. Po sv. omši začala veľká zoznamovačka, kde mohli mladí
odhodiť zábrany a bariéry (štipce, podpisy):O), neskôr sme sa rozdelili do kmeňov, vznikli skupiny: Extremisti, Skitlees, Brutálne (R)Užovky a Megamozgy, každá skupinka si vytvorila erb, vymyslela pokrik. Všetci unavení, ešte z cesty, sme sa rozišli a išli spať.
4. Júla Pondelok, 7:00 budíček, rozcvička, modlitba chvály – CRN- Celým telom. Radostne a Nahlas (mnohí mladí mali prvú skúsenosť s takýmto typom modlidby)
aaaaaaaaaaaaaaa potom sa išlo do terénu :O). Každá skupinka išla na iné stanovište, moja skupinka išla ako na prvú dynamiku Most života ( s otázkami, kde ideme a ako je to ďaleko sme dorazili na miesto- detaily neprezrádzame). V tej chvili každí pociťoval niečo iné, chlapci tí už chceli ísť. V dievčatách skôr rezonovala otázka zvládnem to?.

Na dynamikách 1. si MLADí ZAČALI UVEDOMOVAŤ, žE SÚ TíM A, žE TO DOKÁžU LEN, AK PREJDú VšETCI !!!

2. TU PRIšLI NA TO, žE SA NETREBA V ŽIVOTE VZDÁVAŤ, VšETKO SA DÁ!!!

Zábavný večer Pobav nás ako vieš, to bola pre mňa obrovská skúsenosť, pretože Lucka vedúca nášho tímu 20 minút pred začiatkom spustenia show odišla a ostalo na mne niečo s tímom vymyslieť (ja kt. vôbec niesom herecký typ), nakoniec vznikla antitalent show, kt.iniciátorom bol Matúš kt. neskôr ochorel a musel odisť domov, ale Zábavný večer sa samozrejme spoločnými silami vydaril:O).

3*Tu som si všimla ďalšiu vec, mladí kt. veľmi nemohli ponúknuť svoju silu v teréne naopak excelovali v tento večer spevom, tancom, herectvom DUCH SVäTÝ NAM UKÁZAL, žE VšETCI SME DôLEžíTí, KAžDý jeden MÁ čO PONÚKNUŤ, a to bolo aj jedným z cieľov tábora ukázať mladým na ich hodnotu:O)
Nasledoval dobrodružný film Cesta do stredu zeme, v ktorom sa asi každí našiel:O) . A spinkááť:O)

*4*BOH NÁM POČAS DNÍ UKAZOVAL, žE TREBA PRIJÍMAŤ AJ PREHRY V žIVOTE.
Večer sa niesol v znamení Talent show, kde mladí predviedli úžastné spevácke či tanečné výkony. Vladko predstavoval porotcu Paľa Haberu, a ako jeden z našich poznamenal cestou domou: mami vieš aký to je univerzálny kňaz bol Paľo Habera a hral Rytmusa 😀

V stredu: budíček, CRN, celý deň prebiehala súťaž o Naj tím, súťažilo sa v týchto disciplínach: kruhy, švihadlo, vajíčko, ping pong, volejbal, čarovná mušľa, popoludnie zahrňala práca v skupinkách: vytvorenie plagátu Ježiš je ON LINE, masky, šifrovacia hra, príprava divadla na témy Samuel a prežité dni, výroba šatiek (tu ma ohromila jedna vec, kedˇ si mladí začali navzájom podpisovať šatky na pamiatku, uvedomujú si bližiaci sa koniec tábora)
A tramtaratáá kategoriu Naj tím vyhráva Skiitlees :O) (konečnééé bola som taká šťastná, ďakujem Bože, že si im to dal vyhrať, lebo už to chceli vzdať. ďakujéééém:D, že si im pripravoval toto prekvapenie:O)
*5*Tu POCíTILI NÁDHERNÚ CHUŤ VíŤAZSTVA, CELÉHO TIMU, VĎAKA úSPECHU JEDNOTLIVCA

Posledné fotečky a konieeec, alebo začiatok???, určite začiatok novej etapy života, v ktorej môžu mladí na 100 % počítať s Ježišom, kt. je stále ON LINE a zaujíma sa o ich život. Začiatok života, v ktorom poznajú svoju hodnotu, silu odhodlania, nádeje a priateľstva:O)

Miriam F.

viac fotiek na faceook: kjk magazín

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.