Christiland bol jedinečnou príležitosťou + video

Christiland bol jedinečnou príležitosťou, ako sprítomniť všetkým nám krásu a rozmanitosť Božieho kráľovstva , ktoré je prisľúbené bezvýhradne deťom a ktoré môžeme zakúšať už tu na zemi. Bol to radostný čas plný prekvapení a nových zážitkov , pretkávaný džavotom malých detí a oslavou nášho Kráľa spoločným spevom a tancom ,spolu s dvornými šašami a ujom Krištofom, ktorí toto radostné bláznenie sprevádzali. My –dospelí, sme sa opäť museli učiť, čo znamená ,,byť ako deti“. Naše ratolesti nás to počas týchto troch dní učili svojou spontánnosťou, radosťou , jednoduchosťou, no zároveň odvahou a dôverou pri prekonávaní rôznych úloh.

Moji dvaja starší synovia Michal(14r.) a Filip (12 r.)sa tešili futbalovému ihrisku kde si mohli otestovať svoje schopnosti s rôznymi súpermi, ako aj stan s X- boxom ,na ktorý sa pre veľký záujem ledva dostali. Samozrejme vzrušujúcou atrakciou bola pre nich streľba so vzduchovky či ,, air – softky.“Náš najstarší syn Michal bol prvý krát zapojený v ekipe na stanovišti ako postava Jonatána. Bol to pre neho pekný čas služby a nadväzovania nových priateľstiev. A práve skrze priateľstvo bol vtiahnutý v sobotňajšie ráno spolu s ďalšími mladými bratmi a sestrami do prvej skúsenosti s osobnou modlitbou, ktorú si priniesol domov. Pre mňa ako matku je to obrovský dar od Pána, keď vidím ,ako zapaľuje srdcia teenagerov pre svoje Slovo a čas strávenia s Ním v modlitbe. Vďaka Ti, Ježiš za spoločenstvo a za nové priateľstvá, kde si Ty prítomný!

A čo najviac ocenili moje tri mladšie deti- Terezka, Anička a Dávid? Jednoznačným víťazom sa stal nafukovací hrad so šmýkačkou na ktorom strávili takmer celý deň a sladká cukrová vata v troch farbách ,na ktorú dokázali čakať bez známky únavy. Veľkú radosť im spôsobovali aj balóny rôznych tvarov a odtieňov, skákací hrad či množstvo trampolín. Najfascinujúcejšie pre nich však bolo, že si všetko mohli vziať celkom zadarmo, presne tak ako v ozajstnom Božom kráľovstve !

Veľmi pekným momentom ktorý zjednotil celú našu rodinu ,bolo vypúšťanie svietiacich lampiónov do tmavého neba priamo k nášmu Kráľovi , spolu s našimi túžbami a prosbami v dôvere ,že budú vypočuté.
V posledný deň si naše deti nenechali ujsť maľovanie na tvár a tak pekne vymaľovaní a dobre unavení sme v poobedňajších hodinách vyrazili domov. Pre naše deti to však nebol koniec, pretože na ich spokojných tvárach bolo vidieť, že Božie kráľovstvo si odnášajú vo svojich srdciach domov. Svedčí o tom aj pieseň ktorá u nás dlho doznievala: ,,Christiland je tu, tak poď sa hrať, Christiland- priprav sa na zázrak…“

Verím, že Cristiland- krajina zázrakov bude priťahovať stále viac detí aj rodičov, lebo práve tu môžu zažiť požehnaný čas, čas Ježišovej lásky, pokoja, radosti, štedrosti, spolupatričnosti a vzájomnej súdržnosti.

Ďakujem všetkým tvorcom tohto diela, no najmä nášmu Oteckovi, ktorý sa o tento vzácny čas postaral!
Martina

 

Video svedectvo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.