Christiland fest 2013 Neuveriteľné!!!

Na Slovensku, v malej dedinke Sklené sa zrodil jeden úžasný, kresťanský, letný fest pre rodiny, ktorý sa začína stávať tradíciou.

1150 účastníkov tohtoročného už 5. ročníka Christiland festu, ktorí prišli z celého Slovenska k nám do Skleného, z toho 500 detí, 130 ľudí zapojených v slúžiacom tíme: na atrakciách a stanoviskách, v kuchyni a v technickom tíme, zakúsili majestátnosť a silu tejto veľkolepej 3- dňovej oslavy rodiny a priateľstva.

Od začiatku až do konca bolo pre nás organizátorov výzvou počasie, veľký záujem ľudí a zvládnutie niektorých technických vecí. Ako sa nám to podarilo, usúďte sami. My sme v tomto všetkom zakúsili prítomnosť Ježiša a veľkú pomoc od konkrétnych ľudí z našej komunity alebo priateľov komunity, ktorí pridali ruku k dielu.

A na radosť nás všetkých sa to naozaj podarilo…..ohňostroje radosti, nadšenia, zábavy na atrakciách, v bazéne či dobrodružstvách v lese, pri pivku, popcorne, chutnom guláši či cukrovej vate, tancovanie pod stanom, jasot a detské výskoty bolo počuť v celom Christilande. Jedným zo silných momentov bolo spoločné vypúšťanie farebných lampiónov v sobotu večer, kedy sa akoby spojilo nebo so zemou, a pri takom množstve svetiel stúpajúcich do výšin, ťa prenikal úžas z toho, že sila priateľstva je ako sila všetkých týchto svetiel- je mocná, výrazná a večná.

Neúnavní šašovia spolu s ujom Krištofom roztancovali detské i dospelácke srdcia: „Doprava i doľava, dopredu i dozadu…………“ ozývalo sa stále znovu a znovu, snáď 100 krát z našich úst.

Najsilnejším posolstvom tohtoročného christilandu bolo:

„Verný priateľ je ako poklad.“ Sir 6, 14

Program vyvrcholil rozlúsknutím tajomstva zakódovanej pokladnice.

Vďaka všetkým vám, rodičom, ktorí ste sa rozhodli stráviť čas so svojou rodinou v tejto krajine zázrakov. Vďaka deti, že ste, vďaka za vašu spontánnosť, radosť a vďačnosť. Vďaka všetkým, ktorí slúžili a vďaka všetkým Vám, ktorí ste oslavovali tento víkend s nami.

Čo zasiahlo Teba? Aký si prežil čas so svojou rodinou? Napíš nám, nenechaj si to len tak pretiecť medzi prstami. Nech je tento čas pre Teba inšpiráciou v ďalších dňoch.

Comments are closed.