Christiland Fest 2014

„Ani oko nevidelo, ani ucho nepočulo, ani do ľudského srdca nevstúpilo, čo Boh pripravil tým, ktorí ho milujú!“ 1Kor 2,9   Alebo… čo, Boh pre Teba pripravil v Christilande!

Úžasné! Z jednoduchých stretnutí pre rodiny sa už naozaj stáva slovenský kresťanský festival pre deti s rodičmi.

V Sklenom sa 4.-6. júla t.r. uskutočnil už 3.ročník Christiland festu– festivalu pre rodiny s deťmi do 12 rokov. Prvé tri ročníky sme organizovali pod názvom Rozprávkový les, a to nás inšpirovalo snívať o niečom väčšom: Prečo nie kresťanský Disney Land? Kde rodičia a deti zažijú prijatie, radosť, nádej a živú vieru?! Nový rozmer pre rodinu. A tak prišiel impulz do srdca nášho zodpovedného o. Vladka Beregiho. Nezostalo iba pri snívaní, ale začali sme podnikať konkrétne kroky,  a tak sa zrodil celý projekt s názvom Christiland.

Ten tohtoročný bol opäť neopakovateľný, plný prekvapení, novej organizácie v stánkoch  s jedlom, nové jedlá: hot-dogy, hamburgery, hranolky, lokše, stánok s ovocím atď., nové atrakcie- nový bazén na zorbing, lodičky, streľba lukom, súťaže, tance, červená čiapočka so psíkmi, do toho všetkého atmosféra priateľstva a radosti so šašami Mojkom, Jašom a ujom Krištofom a ich dobrodružnými posolstvami. Šašovia spolu s deťmi v piatok večer pobublinkovali nové DVD 2, aby tak ako bublinky vyletujú do vzduchu, každé  biblické posolstvo zasiahlo srdcia mnohých ďalších detí a rodičov.

Christiland festu 2014 sa zúčastnilo rekordných 1500 ľudí počas troch dní (z toho 800 detí), vrátane 180 členného slúžiaceho tímu, aj vďaka ktorému sa mohlo takéto veľdielo uskutočniť. Pán nám požehnal pekné počasie, čo bolo darčekom pre všetkých, a hlavne pre ľudí ubytovaných v stanoch.

Krásne spoločné chvíle pred hlavnou tribúnou ako vypúšťanie lampiónov pre Kráľa, odhaľovanie sobotného tajomstva v lese a slávnostný srdiečkový vstup do Božieho Kráľovstva, zakúšanie slobody a radosti z toho, že sme KRÁĽOVSKE DETI a patrí nám KRÁĽOVSTVO- to všetko bolo náplňou týchto prvých prázdninových dní.

Ďakujeme za službu všetkým slúžiacim: pred, po i počas Christilandu. Tešíme sa na vaše postrehy, zážitky a svedectvá. Nezabudnite Kráľ je stále s Vami a my už pripravujeme ďalšie dobrodružstvá, lebo toto je iba začiatok.

Ak si zasiahnutý týmto projektom, a chcel by si nám pomôcť finančnou podporou, tu je číslo účtu a variabilný symbol: 2626026260/ 1100  Variabilný Symbol: 1234

P.S.: Pozdrav od šašov pre všetky deti, spolu so slovami našej tohtoročnej hymny:

1.Čo oko nevidelo, kde sa to tu vzalo,  čo ucho nepočulo, to sa tu aj stalo, pre Teba, aj pre mňa, aj pre toho vedľa Pán pripravené má.

2.Dobrodružstvo veľké v kráľovstve sa deje, za tajomstvom bežíš, nuda tá tu nie je, o čom snívaš práve,  no oveľa viac stále, Kráľ pripravené má.

Ref: Jééééjéto pripravené je!

    martina

Comments are closed.